artel logo

KONTAKT

ul. Nenckiego 138
52-212 Wrocław

PN – PT: 9:00-17:00
SO: 10:00-14:00

OBSERWUJ NAS

Malowanie okien pcv

Od kilkunastu lat okna PCV stały się standardem w domach, czy mieszkaniach. Pozwoliły podnieść komfort termiczny, a równocześnie są dość łatwe w utrzymaniu w czystości, a zarazem trwałe. Jednak okna montowane kilka lub nawet kilkanaście lat temu zaczynają żółknąć lub odbarwiają się. Samo czyszczenie przestaje dawać oczekiwany efekt i nadszedł czas na ich odświeżenie lub radykalną zmianę, czyli przemalowanie na inny kolor.
Co zyskamy malując okna PCV?
Po pierwsze porównując do ewentualnej wymiany okien, jesteśmy wstanie uzyskać fantastyczny efekt świeżości i odnowionych okien przy dużo niższych wydatkach. Co ciekawe jeśli kiedyś przy zakupie okien ze względu na budżet lub ograniczenia technologiczne nie można było zrobić kolorowych okien dziś jest to możliwe. Możemy pomalować okna zarówno śnieżno białą farbą jak i w odcieniu antracytowej czerni. Dostosowując kolor do wnętrz zyskasz kolejny element dekoracyjny, który zwróci uwagę sąsiadów.
Przy malowaniu okien pcv, szczególnie dbamy o zabezpieczenie i przygotowanie powierzchni. Dlatego pierwszym krokiem jest oczyszczenie powierzchni, ze szczególnym uwzględnieniem odtłuszczenia. Farby są na bazie wody w związku z tym nie lubią tłuszczy na powierzchni. Oczywiście specjalistyczne środki w połączeniu z dobrej klasy detergentami doskonale radzą sobie z różnego rodzaju zabrudzeniami. Kolejnym krokiem jest zabezpieczenie uszczelek, okuć, prowadnic, szyb jak i sąsiadujących z oknem ścian, parapetów i innych elementów konstrukcyjnych. Dodatkowo regulujemy i oliwimy okucia. Po tych kilku prostych krokach przygotowania możemy przystąpić do malowania.
Do malowania stosujemy specjalne farby nakładane natryskowo. Zazwyczaj nałożenie już jednej warstwy farby daje olśniewający efekt, w wyjątkowych przypadkach nakładamy dwie warstwy. Farba jest szybkoschnąca, posiada system anty-blocing, który zapobiega sklejaniu stykających się powierzchni. Zasadniczo w ciągu kilku godzin jesteśmy wstanie przygotować i pomalować okna w całkiem sporym mieszkaniu lub domu.
Reasumując, malowanie okien PCV to prosty sposób, aby zyskać nowy wygląd Twoich okien. Wszystko to przy relatywnie niewielkich kosztach. Jeśli jesteś zainteresowany pomalowaniem Twoich okien skontaktuj się z nami.
Artel
Author