artel logo

KONTAKT

ul. Nenckiego 138
52-212 Wrocław

PN – PT: 9:00-17:00
SO: 10:00-14:00

OBSERWUJ NAS

Co jest ważne przy wymianie okien?

Najlepsza pora roku do wymiany okien to WIOSNA.
Wszystko ma swój odpowiedni czas. Zasadniczo ceny okien przez cały rok są na podobnym poziomie oczywiście w sezonie jesienno zimowym łatwiej o zniżki, ale trudniej z pogodą a ta musi przynajmniej zapewnić nam temperaturę,. tak aby umożliwić związanie preparatom wykorzystanym do montażu.
Wymień swoje okna, gdy pogoda jest ciepła, ale nie za ciepła.
Najlepiej jest zaplanować wymianę okna na taką porę roku, kiedy pogoda będzie ciepła, najlepiej na wiosnę lub początek lata.
Jest kilka powodów, aby dokonać wymiany, gdy jest ciepło. Po pierwsze, przy wymianie na dłuższy okres czasu otwory okienne pozostają puste w związku z czym wietrzy się dom a zarazem obniża jego temperatura.
Planując taki remont, trzeba wziąć pod uwagę że okna są zazwyczaj produkowane pod zamówienie a okres oczekiwania na nie, jest także zależny od materiału z jakiego mają być wykonane, rodzaju szyb, kształtu czy koloru. Wszystkie te elementy mogą spowodować, że czas oczekiwania się wydłuży. Na czas realizacji ma również wpływ pora roku, w okresie letnim kiedy wszyscy producenci są mocno obłożeni pracą czas realizacji zamówienia znacząco się wydłużą.
 
Jak złożyć zamówienie?
Procedura zamówienia nowych okien wygląda następująco:
umówienie się na wykonanie pomiarów i zebranie informacji o elementach uzupełniających np. parapety, okiennice, czy rolety,
kalkulacji po dokonaniu pomiarów i ustaleniu zakresu prac,
wpłata zaliczki w ustalonej wysokości;
oczekiwania na wyprodukowanie okien oraz skompletowanie zamówienia,
montaż i wpłata pozostałej kwoty.
 
Artel
Author